22.11.2017
UkraineEnglish (United Kingdom)
Допоможи іншому – стань приятелем!

fotoНа сьогоднішній день питання інвалідності людей є дуже актуальним, особливо, якщо воно торкається обмежених фізичних можливостей дітей і молоді. Кожна десята людина у світі – інвалід, багато з них рік у рік живе у чотирьох стінах, не маючи жодної можливості брати участь у суспільному житті. Люди з різних причин стають інвалідами, але це можуть бути і вроджені вади. Аби жити, такій людині потрібно призвичаїтися до свого розумового чи фізичного обмеження, змиритися з цим й існувати так у всій повноті наскільки це тільки можливо.

Такі люди часто не зрозумілі здоровим особам суспільства, тому зазвичай від  людей з обмеженими можливостями відвертаються. Але таким людям, потрібна турбота, піклування, допомога, а особливо їм необхідна дружба, розуміння і спілкування.

Наша група, ПВ – 29, відвідала  Мукачівський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями. Ми стали то спонсорами і вклали свої пожертви у благодійний фонд «Нове життя». На ці вкладання було придбано подарунки для дітей та молодих людей в інвалідному стані. Також ми виступили волонтерами. З нашою допомогою 3-ого грудня (День людей з обмеженими можливостями) було проведено  конкурс «Веселі старти», де ми виступили як учасники й водночас помічники дітям, що не мали змоги  повністю фізично пересуватися самі. Також ми брали участь у прикрашанні залу, де проводилася подія. «Допоможи іншому – стань приятелем, ніколи не здавайся – разом ми зможемо» - саме ці гасла лунали під час конкурсів.

Крім нас, у святі брали участь волонтери з Мукачівського Державного Університету та добровольці з Берегова, а також учасниками стали батьки дітей-інвалідів.

Кожному з волонтерів під опіку і для надання допомоги було під доручено одну дитину чи молоду людину з обмеженими. Ці пари було розформовано на 6 команд, кожній з яких було присвоєно певний колір. На протязі всього конкурсу учасники з добровольцями брали участь у різних конкурсах-естафетах, в яких вигравали різні команди. У підсумку перемогла команда синіх під назвою «Стрибунці».

Ми стали для них не просто волонтерами. З цією молоддю ми потоваришували. Спілкуючись з ними кожен з нас згадав про свої проблеми і потреби, і зрозумів, що вони далеко не найважливіші у світі.

Так, спочатку було важко призвичаїтися до цього, але ми і знали, що це буде не просто, ми знали, що треба буде прикласти зусилля. Ми їх приклали, про що не пожалкували.

Кожен з нас зрозумів, що ці діти краще бачать світ і добро у ньому. Вони добрі, відкриті, готові піти на контакт, лиш би знайти їм таку людину, яка теж буде готова з ними потоваришувати. Більшість цих пар стали гарними приятелями.

Ви теж можете здійснити маленький крок у пізнанні світу й навчитися робити добро, почавши просто спілкуватися з людиною з обмеженими можливостями. Хоча й на перший погляд здається, що це тяжко, але згодом стає зрозуміло, що це  дуже класно і круто. Вони нічим не відрізняються від нас, їм лише потрібно більше трішечки турботи.

Допоможи іншому – стань приятелем!

Попова Анастасія

Студентка відділення

«Правознавство»

Групи ПВ - 29

ВП НУБіП України

«Мукачівський аграрний коледж»

Вилегжаніна Н.М.

Куратор групи ПВ – 29

Викладач-методист


[інвалід] - іnvalіd
 

Додаткова та корисна информація