22.11.2017
UkraineEnglish (United Kingdom)
Олімпіада з української мови для представників національних меншин


17 березня 2015 року  в м.Ужгород на базі природничо-гуманітарного коледжу ДВНЗ „УжНУ” була проведена олімпіада з української мови для студентів ВНЗ І-ІІ ступенів акредитації та учнів ЗОШ Закарпатської області − представників національних меншин.

 


Мета олімпіади − підвищити рівень володіння державною мовою в середовищі національних меншин, привернути увагу до проблеми її функціонування та вивчення у навчальних закладах, органах місцевого самоврядування, державних установах тощо.

Програма олімпіади дала змогу здійснити культурне зближення та взаємозбагачення представників національних меншин, стала засобом виховання толерантності та поваги до соціо- та лінгвокультурного оточення, добросусідства у багатонаціональному просторі нашого краю.

До оргкомітету олімпіади ввійшли представники національних культурних товариств та громадських організацій Закарпаття, науковці та освітяни краю, працівники ЗОТРК.


Олімпіада проходила в два тури.

І − усний тур. Читання поезій українською та рідною мовами

ІІ − письмовий тур. Переклад тексту із рідної мови українскою мовою та творче завдання (міні-твір).

В олімпіаді взяла участь студентка І курсу спеціальності „Ветеринарна медицина”

(група ВМ-14) ВП НУБіП України «Мукачівський аграрний коледж» Чурі Флора (викладач −  Грегірчак Н.С.).

Студентка в усному турі читала напам’ять українською та угорською мовами два вірші Т.Г.Шевченка („Сестрі” та „Заповіт”). У письмовому − перекладала текст з угорської мови на українську, а також писала міні-твір „Що для мене значить українська мова?”

За підсумками олімпіади Чурі Флора виборола призове ІІ місце.

Захід проведений на високому рівні. Конференція справила позитивне враження як на учасників, так і на всі присутніх.


 

Додаткова та корисна информація