22.11.2017
UkraineEnglish (United Kingdom)
Відділення загальноосвітньої підготовки. Відкрите заняття з української літератури в групі ПВ-1


Україно, ти моя єдина
Невмеруща  мати і любов
Д. Павличко

24 квітня 2015 року було проведено відкрите лекційне заняття в групі ПВ–18 з дисципліни «Українська література» на тему «Самобутність і неповторність лірики Дмитра Павличка. Поезія  «Два кольори», що стала народною », викладач Яночко В. В.

Метою заняття було ознайомити студентів  і з’ясувати найголовніші відомості про Д. Павличка, охарактеризувати мотиви його творчості, розвивати  й удосконалювати навички  аналізу  ліричного твору, вміння висловлюватися щодо  змістової  глибини поезії.


Справді народною стала пісня «Два кольори». Мабуть, немає в Україні людини, яка б не знала цієї пісні. Краса і нев'януча свіжість її — передусім у поетичності тексту, високу художність якого забезпечують вдало використані символи сорочки-вишиванки як своєрідного оберегу та двох кольорів — червоного, що є виявом любові, радісних почуттів, і чорного, який символізує журбу

Пісні на слова Д. Павличка ще довго чаруватимуть слухачів. Атмосфера на занятті святкова й урочиста. Висока активність студентів засвідчила їхню любов до Батьківщини та поетичного слова.

 

Додаткова та корисна информація