22.11.2017
UkraineEnglish (United Kingdom)

Тепер на сайті

Сейчас 98 гостей онлайн

Украинская Баннерная Сеть
Гуртожиток

Другою домівкоюГуртожиток називають гуртожиток коледжу студенти, які приїхали вчитися з віддалених районів Закарпаття та з-за меж області.
Для проживання у гуртожитку для студентів створено всі умови, щоб кожен юнак та дівчина почувалися тут як вдома.Кімната 3-ьох місна
Для зручності проживання студентів у гуртожитку створено блочну систему, яка складається з 2-х місних та 3-х місних кімнат.
Відомо, що добре організоване харчування студента забезпечує не лише рухливість, ріст і нормальний розвиток його організму, але й впливає на розумові здібності юнаків та дівчат під час занять. Тому для приготування їжі на кожному поверсі облаштовано зручні та сучасні кухні.

Для підтримання санітарно-гігієнічних норм та особистої гігієни студентів, на кожному поверсі облаштовано сучасні санвузли з душовими кабінками, кімната гігієни та побутова кімната.
У коледжі працює гарна бібліотека з великим книжковим фондом. Студенти, які Кімната самопідготовкипроживають у гуртожитку мають можливість працювати з підручниками та науковою літературою не тільки в просторому читальному залі бібліотеки, але й у кімнаті самопідготовки гуртожитку. Тут вони у спокійній та зручній обстановці можуть готуватися до занять та проводити консультації з приводу незрозумілих питань з однокурсниками та викладачами коледжу, які відвідують гуртожиток.
Для ознайомлення студентів з духовною спадщиною нашого краю у гуртожитку створено “Світлицю” – скриню народного доробку “Чим багата українська хата”. Тут студенти знайомляться з традиціями, етнографією та побутом рідного краю.
“Світлиця” Світлицяпоповнюється не тільки історичними експонатами, але й власними творчими роботами студентів, які вони виготовляють на заняттях гуртка “Креативне рукоділля”. Це вироби в стилі “деку паж”, флористика, орігама, вироби з бісеру, вишивка та макраме.
У гуртожитку створено кімнату “Порадниця”, куди студенти можуть звернутися за порадою до вихователів, які завжди вислухають та допоможуть у вирішенні різних життєвих ситуацій. Тут студенти мають можливість поспілкуватися з психологом коледжу та отримати індивідуальну консультацію з особистих питань.
Для утвердження здорового способу життя, формування фізичних здібностей, зміцнення здоров’я у гуртожитку є спортзал, де студенти мають можливість займатися фізичними вправами, важкою атлетикою, грати у настільний теніс. Біля гуртожитку, на стадіоні коледжу, юнаки та дівчата влаштовують змагання з волейболу, баскетболу, футболу та легкої атлетики.
Доброю традицією в гуртожитку нашого коледжу стали масові заходи, що формують у студентів любов до рідної Батьківщини, сумлінне ставлення до навчання, праці, прищеплюють юнакам і дівчатам кращі надбання. Для проведення таких заходів у гуртожитку є актовий зал. Тут студенти мають можливість слухати лекції, проводити зустрічі та конференції. Систематично у гуртожитку проводяться тематичні вечори відпочинку, після яких у актовому залі відбуваються дискотеки для студентів.
Актовий зал оснащений сучасним кольоровим телевізором та DVD, що дає можливість студентам щовечора дивитися новини, цікаві передачі та художні фільми.
Визначальне місце у виховному процесі гуртожитку займає формування громадської свідомості та активної життєвої позиції молоді. Значна увага приділяється вихованню у студентів естетичних поглядів та відродженню звичаїв рідного краю. Саме для досягнення цієї мети спрямована виховна робота, яка проводиться у гуртожитку нашого коледжу.
Основна виховна робота серед студентів формується на принципах християнської етики. Адже час проживання студентів протягом 3-4 років навчання в коледжі співпадає з періодом становлення, формування характеру, поглядів, звичок і світогляду. Тому так важливо, щоб підліток потрапив у дбайливі і чуйні руки свого наставника-вихователя, який навчить, допоможе і потурбується про кожного.
Колектив наших студентів різнонаціональний. Тому досить важко працювати з угорцями, яких проживає в гуртожитку майже половина, тому на заваді є мовний бар’єр, деяка відмінність менталітета та відстороненість від суспільних інтересів. Таким чином проводиться клопітка виховна робота, усестороннє спостереження і вивчення своїх вихованців.
В роботі застосовуються різні методи  і форми роботи: просвітницькі, пошукові, індивідуальні та колективні.
В своїй роботі опираємось на актив і діяльність ради студентського самоврядування в якій активно діють всі сектори. Кожен студент за своїм умінням і здібностями може знайти своє призначення в роботі одного з секторів.
Для кращого вивчення студента, на перші бесіди з батьками при поселенні в гуртожиток, ми намагаємось якомога більше дізнатися про сімейний статус, матеріальний стан, моральний клімат родини. Здібності. Уподобання студента та його риси характеру. Проводиться анкетування студентів-першокурсників для подальшого залучення їх за здібностями і нахилами до секторів, секцій, гуртків та клубів за інтересами.
Проводимо індивідуальні бесіди з баньками окремих студентів, які потребують підвищеної уваги і є схильними до правопорушень. Налагоджуємо тісний зв'язок з батьками цих студентів. Кураторами груп та практичним психологом. Проводиться індивідуальна робота разом з психологом з агресивними, гіперактивними та важкими підлітками. Паралельно працюємо зі студентами аутсайдерами та сором’язливими дітьми.
З досвіду роботи та спостережень намагання якомога більше зацікавити студентів роботою в клубах, секціях, гуртках, пошукових експедиціях приносить хороші плоди. Тому і знайомимо студентів з лікарськими рослинами, народною медициною, читаємо рубрику”Сам собі лікар”. Вчимося приймати гостей, вміло вести господарство, читаємо рубрику “Добрі поради”. Проводимо уроки краси: “Краса-це здоров’я”, “Секрети краси і довголіття”, уроки самовдосконалення: “Чи потрібні ми один одному?”, “Пора змужніння” (для юнаків), “Вчимося бути добрими”.
В гуртках вчимося майстерності рукоділля, адже сьогодні стало модно прикрашати будинок і себе дрібничками та аксесуарами зробленими власноруч.
Готуємо студентів до створення сім’ї, проводимо навчальні бесіди: “Ідеал чоловіка та жінки в контексті Біблії”, “Сімейний обов’язок”, “Родинна честь”.
Щорічно проводяться конкурси - огляди на кращу кімнату, поверх, переможці нагороджуються заохочувальними призами.
Проводяться пізнавальні екскурсії до музеїв, в картинну галерею. Організовуються культпоходи до театру, в цирк та на концерти відомих співаків та сучасних гуртів, які приїжджають в Мукачево.
Беремо участь в озелененні території гуртожитку, коледжу, міста, в акції “Посади дерево”. Організовуємо походи в ліс, парк, дендрарій. Знайомимо студентів з реліктовими деревами, які ростуть в парку та дендрарії, серед яких магнолія, тюльпанове дерево, канадська ялина, сакура, кипарис, самшит, рожевий бук та інші ботанічні перлини.
Беремо участь у благодійній акції, яка проходить на Закарпатті з 2004 року “З турботою та любов’ю про дітей”. Відвідуємо дитячі будинки з концертом, даруємо іграшки та пригощаємо дітей солодощами на новорічні свята.
До дітей-сиріт, напівсиріт, інвалідів, дітей з багатодітних, малозабезпечених та неповних сімей, які проживають у нашому гуртожитку приділяється особлива увага та піклування, тому що психологічні травми лікуються тільки добротою і милосердям.
Педагогічний колектив коледжу докладає максимум зусиль, щоб з учорашнього  учня виховати хорошого студента, глибоко духовну людину, майбутню добру і чуйну матір, турботливого батька, цінного спеціаліста та чесного громадянина України.

 

Додаткова та корисна информація