22.11.2017
UkraineEnglish (United Kingdom)

Тепер на сайті

Сейчас 40 гостей онлайн

Украинская Баннерная Сеть
Новорічна акція студентів гуртожитку ВП НУБіП України «Мукачівський аграрний коледж» «Не рубай ялинку, збережи її!»

«Я зірвав квітку – і вона зів'яла.

Я зловив метелика – і він помер у мене на долоні.

І тоді я зрозумів: доторкнутися до природи можна лише серцем!»

 

Так, дійсно - лише серцем. Сердечне, душевне ставлення до природи, практична допомога їй – саме те , що сьогодні, як ніколи, вона потребує від нас, жителів планети.

Впродовж багатьох століть людина вважала себе «вінцем природи» і робила з нею все, що заманеться. І тепер, коли над нашою планетою нависла проблема глобальної екологічної катастрофи, ми схаменулися. І хоч позбутися застарілих звичок дуже важко – вихід є: виховувати нове, екологічно свідоме покоління.

В Україні протягом багатьох років проводиться акція, що спрямована на збереження зеленого скарбу – хвойних лісів. Мукачівський аграрний коледж також не є виключеннЯлинка власноручям.

У грудні місяці у гуртожитку коледжу було проведено акцію «Не рубай ялинку! Збережи її!». Основна ідея цього заходу – замінити новорічну ялинку зимовою композицією, що створить атмосферу новорічного свята і збереже життя зеленої красуні. Адже традиції не повинні шкодити природі. Акція складалася із трьох частин: проведення майстер-класу «ялинки…, сніжинки…», екологічної години і конкурсу новорічних композицій.

Майстер-клас Майстер-клас проводився вихователями гуртожитку з метою виховання дбайливого ставлення до природи рідного краю, розвитку творчої ініціативи і формування сучасного екологічного мислення. Студенти із захопленням створювали ялинки із сухих гілок, паперу, ниток, стрічок, гусячого пір’я, газет, журналів тощо. Яка ж гарна ялиночка, зроблена власноруч! Найкращий подарунок рідним і друзям. Він створює особливий настрій, коли за вікнами вирує заметіль, а все навкруги під сніговою ковдрою.

Екологічна година і конкурс на кращу ялинку відбулися у піднесеній творчій атмосфері. Студенти розповідали про те, що ліс – це не тільки джерело радості, натхнення і світлих почуттів, а й велетенська лабораторія, де безперервно відбуваються найскладніші фізіологічні й біологічні процеси, від яких залежить доля всього живого на землі. Ліс – це чудовий біологічний фільтр, «легені» планети Земля. Не злічити всього розмаїття, яке можна одержати з деревини ялини та її смоли. Її використовують у промисловості, сільському господарстві, медицині.

Ялинка власноручНа конкурсі новорічних композицій та екологічній годині були присутні заступник директора   з виховної роботи Улинець А. Ю. та викладач коледжу Маргітич З. Ю. Творчі роботи, які були представлені  на конкурсі, вразили всіх присутніх. Конкурсна комісія відзначила композиції, які були не тільки гарно виготовлені, а й відповідали екологічній спрямованості, в яких були використані доступні матеріали. Переможницею конкурсу стала композиція: «Ялинковий гай» і ялиночки, зроблені із журналів і пофарбовані сріблястою і золотистою фарбою.

Всі присутні – і гості і учасники заходу – зробили висновок, що справді, не обов’язково вирубувати дерево, адже помешкання моЯлинки власноручжна прикрасити такими цікавими ялинками, зробленими власноруч.

Ставлення до новорічної ялинки відображає наше ставлення до природи взагалі. Зустріч Нового року традиційно пов’язана  в житті багатьох людей із зеленою красунею. Проте, ми рідко замислюємося над тим, що наше бажання прикрасити живим деревом свою оселю, завдає природі чималої шкоди; і як гірко буває бачити, що вже на початку січня стрункі деревця викинуто на вулицю, як непотрібний мотлох.

Приємно усвідомлювати в новорічний вечір, що збережені ялини будуть рости на радість людству ХХІ століття. І так природньо милуватись зеленими красунями саме в лісі.

Ця акція має право на життя. Ми сподіваємось, що в майбутньому нам вдасться залучити до неї ще більшу кількість людей, не байдужих до збереження природних скарбів України.

 

Додаткова та корисна информація