22.11.2017
UkraineEnglish (United Kingdom)

Тепер на сайті

Сейчас 43 гостей онлайн

Украинская Баннерная Сеть
Музей

МУЗЕЙ-ОСЕРЕДОК ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ

Музей1З особливим хвилюванням ідуть студенти в історико-краєзнавчий  музей коледжу, де розгорнуто експозиції присвячені 65-річчю визволення Закарпаття України, 65-річчю Великої перемоги нашого народу над  фашистською Німеччиною. І бачать сьогоднішні студенти, що у витоків нашого навчального закладу, який розпочав свою  історію у січні 1945 року, були й вчорашні воїни-фронтовики. Одними з перших випускників попередниці нашого коледжу - Мукачівської державної фахової господарської школи, були М.І.Соскіда, В.С.Кучерявий, Ю.В.Хайнас, П.Ю.Герц, Й.М.Попович. Викладач згаданої школи, Т.Г.Лакес - перший директор нашого коледжу.
Серед перших директорів, викладачів, які розпочали Музей2навчальний процес, були директори В.Ф.Рюмін, І.М.Попроцький, В.І.Голубка, завуч М.Н.Кашинський, перші викладачі - М.К.Панов, Ф.Ф.Легонький, О.Г.Кондратьев, А.Г.Волинець, О.В.Крючковський, Г.В.Тимошова, М.І.Савченко, В.А.Кабанова, О.Г.Царькова, П.П.Конишев, М.М.Ільченко, Л.Й.Дубосарський, Г.В.Маді, М.Ю.Сосмаков, В.К.Козакевич, С.Г.Єрофєєв… В числі найперших студентів були учасники Великої Вітчизняної війни, І.М. Варта, П.М.Крішвалов, Д.В.Любарський, П.В.Пилипанець, І.В.Перчак, В.І.Симканич, В.Г.Цар, А.А.Довгей та ін.
В наказі по радгоспу-технікуму до 9 травня 1975 року з нагоди дня великої Перемоги згадано майже 30 прізвищ. Серед тих, хто мужньо бився з фашистами значиться й прізвище колишньої ланкової Олени Федорівни Чепак. У листопаді 1944 року вона, 17-річною дівчиною пішла добровольцем у Червону Армію, брала участь у визволенні Польщі, Чехословаччини, а відтак у розгромі японських самураїв на Далекому Сході. Схожа доля випала добровольцям Червоної Армії їздовому В.Ф. Рошковичу, працівнику ферми Д.І.Мавродію, трудівникам господарства С.А.Бубряку, М.В.Габовді, В.І.Марухничу... Музей3Сумлінно трудився в радгоспі-технікумі колишній в'язень фашистських таборів смерті С.І.Гальперт. А ще в наказі значаться прізвища А.І.Тайпса, Й.І.Павлика, І.Ю.Скиби, П.М.Бубряка, Г.М.Богдан, П.М.Гебеш, Г.І.Фізер, С.І.Тангел, М.І.Табель, сини яких полягли смертю героїв на полі бою.
9 травня 1982 року в Ключарках було урочисто відкрито величний пам'ятник загиблих односельчанам добровольцям Червоної Армії. У його споруджені й опоряджені активну участь брали й студенти нашого коледжу. А ще юнаки й дівчатка,та доглядали на  Центральному кладовищі в Мукачеві могили радянських воїнів, Музей4які полягли за визволення Закарпаття. То вже стало традиційним: у світлий і радісний День Перемоги, День визволення Мукачева від фашистської окупації День Захисника Вітчизни чи в якісь інші урочистості в нашому коледжі, як данину шани віддаємо почесті воїнам-визволителям. Тоді доручаємо делегації студентів і викладачів покласти вінок і квіти вдячної пам'яті до Обеліска Слави в Центрі Мукачева.
Музей нагадує юнакам і дівчатам, щоб пізнане про подвиги дідів і прадідів у роки Великої Вітчизняної війни вони, серце до серця, як священну естафету передали своїм дітям і онукам.  А сьогодні, поспішімо подякувати від усього серця учасикам Великої Вітчизняної війни за те, що вони не тільки відстояли честь і незалежність рідної землі, але й самовіддано працювали на відбудові народного господарства.

 


Додаткова та корисна информація